Juniori-Jukurit yhdessä urheiluseura Hatsinan kanssa pilotoivat temppukerhon 5–8- vuotiaille lapsille. Temppukerho järjestetään Kalevankankaan koulun liikuntasalissa keskiviikkoisin.
Temppukerhossa luodaan pohjaa lapsen monipuoliselle kehitykselle ja liikunnalliselle elämäntavalle, leikitään liikuntaleikkejä, pelaillaan ja temppuillaan erilaisilla radoilla.
Monipuolisesti liikkuessa lasten tasapaino, koordinaatiokyky ja ketteryys kehittyvät. Lisäksi opitaan hahmottamaan tilaa, aikaa ja paikkaa. Temppukerho antaa lapselle valmiuksia toimia ryhmässä ja yhdessä koetaan myös onnistumisen elämyksiä!
Temppukerhoon mukaan tarvitsee ainoastaan sisäliikuntavaatteet, salikengät tai -tossut ja juomapullon.
Aikataulut ja ryhmät: 17.11.2021 alkaen
Keskiviikkoisin klo 17.00–17.45 5–6- vuotiaat (2015–2016 synt.)
Keskiviikkoisin klo 17.45–18.30 7–8- vuotiaat (2013–2014 synt.)
Pilotointivaiheessa temppukerho järjestetään 17.11-15.12.2021 yhteensä viisi kertaa ja se on maksuton kaikille osallistujille! Pilotointivaiheen jälkeen kartoitetaan Temppukerholle jatkoa kevätkaudelle.
Ilmoittautuminen kerhoon täältä.
Lisätietoja:
Vesa Pantzar Marko Partio
Taitovalmentaja Valmennuspäällikkö
Juniori- Jukurit Urheiluseura Hatsina
044 988 4174 044 242 2986
vesa.pantzar(at)juniori-jukurit.fi marko.partio(at)salibandyhatsina.fi